Czy fotelik twojego dziecka jest bezpieczny?
Odpowiedź jest prosta. Nie jest, jeśli uczestniczył w wypadku. Norweski producent BeSafe zachęca do bezpłatnej wymiany uszkodzonego w ten sposób sprzętu swojej marki na nowy.
2016-11-08, 09:49

W tym roku norweska firma BeSafe rozpoczęła akcję, polegającą na wymianie powypadkowych fotelików tej marki na nowe. Przez wypadek rozumiana jest nawet niewielka stłuczka, w wyniku której podzespoły fotelika mogą ulec osłabieniu. Jest to bardzo precyzyjna konstrukcja, która na skutek uderzenia może ulec poważnemu uszkodzeniu.

- Dzięki inicjatywie BeSafe mogliśmy zwrócić uwagę na temat bezpieczeństwa dzieci podróżujących samochodem – mówi Janusz Musioł, właściciel firmy MARKO dystrybuującej produkty BeSafe w Polsce. oraz przyczynić się do zwiększenia świadomości zmotoryzowanych rodziców.

Inspiracją do zapoczątkowania tej akcji były statystyki, według których w Norwegii, w roku 2015 w wypadkach samochodowych nie zginęło ani jedno dziecko. Norwegowie zawdzięczają te wyniki nie tylko kulturze jazdy, ale przede wszystkim nadzwyczajnej dbałości o bezpieczeństwo najmłodszych. Ta cecha jest także widoczna u norweskiego producenta BeSafe, który przywiązuje wagę do najmniejszych detali swoich produktów.

Potwierdzeniem tego faktu są październikowe testy zderzeniowe fotelików samochodowych, przeprowadzone przez niemiecki automobilklub ADAC, podczas których Model BeSafe iZi Kid X2 otrzymał najwyższą ocenę w kategorii bezpieczeństwa.  

Testy ADAC to najlepsza rekomendacja, ponieważ każdy fotelik przechodzi próby w tych samych warunkach. Poziom bezpieczeństwa oceniany jest na podstawie symulacji zderzenia czołowego z prędkością 64 km/h i bocznego z prędkością 50 km/h. Podczas testów badane są nie tylko obrażenia, ale i prowadzenie pasów bezpieczeństwa przez dziecięcy tułów, a także ryzyko błędnego montażu. Brana jest również pod uwagę jakość ostrzeżeń i instrukcji obsługi. Pozostałe aspekty sprawdzane przez ADAC to: jakość wykonania, ergonomia fotelika, jego mocowanie oraz łatwość utrzymania w czystości. Ponadto materiały, z których wykonane są foteliki, poddawane są szczegółowej kontroli, pod kątem substancji toksycznych i drażniących.

W sprawie wymiany fotelika należy kontaktować się z dystrybutorem BeSafe, czyli firmą MARKO za pośrednictwem poczty elektronicznej: info@marko-baby.pl

________________________________________________________________________

BeSafe – europejski lider w obszarze bezpieczeństwa; producent fotelików samochodowych, które cechują innowacyjne patenty i funkcje poprawiające bezpieczeństwo. Nieustanne dążenie do doskonałości potwierdzają wyniki skandynawskich i europejskich testów bezpieczeństwa, w których foteliki BeSafe zdobywają najwyższe noty.

KONTAKT / AUTOR
Magdalena Tarka
Pan Pikto
695 471 750
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy