Miałeś wypadek samochodowy? BeSafe wymieni Twój fotelik!
Rodzicu, jeśli posiadasz powypadkowy fotelik samochodowy, pod żadnym pozorem nie pozwól w nim podróżować Twojemu dziecku. Norweski producent zachęca do bezpłatnej wymiany uszkodzonego w ten sposób sprzętu BeSafe na nowy.
2016-09-30, 12:09

W maju tego roku ruszyła akcja norweskiej firmy BeSafe, dzięki której powypadkowe foteliki tej marki można wymienić na nowe. Producent zwraca uwagę, że w wyniku uderzenia podzespoły fotelika mogą ulec osłabieniu, a przez to w mniejszym stopniu będą wpływać na bezpieczeństwo dziecka. Nawet niepozorna stłuczka może wytworzyć poważne siły negatywnie oddziałujące na sprzęt.

 

Według policyjnych statystyk w 2015 roku w Polsce miało miejsce 2820 wypadków drogowych z udziałem dzieci w wieku 0-14 lat, przy czym 70 z nich poniosło śmierć, a 3078 doznało obrażeń. W raporcie policja wskazuje także, że „najmłodsi są narażeni na utratę życia bądź zdrowia przede wszystkim z powodu błędu dorosłych”. Dlatego odpowiednie zabezpieczenie podczas podróży jest niezbędne.

 

- Na szczęście od początku akcji wymieniliśmy tylko dwa foteliki – mówi Janusz Musioł, właściciel firmy MARKO dystrybuującej produkty BeSafe w Polsce. - W przypadku 15 miesięcznego Jasia Kulczyckiego doszło do poważnej kolizji, w wyniku której samochód nadawał się wyłącznie do kasacji, ale dzięki fotelikowi dziecku nic się nie stało. Od maja podróżuje w nowym foteliku.

 

Jaś wyszedł z wypadku bez zadrapania, natomiast jego tata, który prowadził samochód jeszcze długo odczuwał uraz szyi i kręgosłupa od szarpnięcia w pasach. Dziecko było przewożone fotelikiem iZi Comfort X3. Baza uległa całkowitemu zniszczeniu. Energochłonne materiały i konstrukcja przyjęły na siebie siły, jakie zadziałały podczas wypadku.

 

- Aby wymienić fotelik, wystarczy dostarczyć zdjęcia dokumentujące kolizję wraz ze zdjęciem fotelika oraz potwierdzenie zdarzenia wydane przez policję – dodaje J. Musioł. – Wymiana dotyczy nawet stłuczki.

 

W sprawie wymiany fotelika należy kontaktować się z dystrybutorem BeSafe, czyli firmą MARKO za pośrednictwem poczty elektronicznej: info@marko-baby.pl

______________________________________________________________________________________________ 

BeSafe – europejski lider w obszarze bezpieczeństwa; producent fotelików samochodowych, które cechują innowacyjne patenty i funkcje poprawiające bezpieczeństwo. Nieustanne dążenie do doskonałości potwierdzają wyniki skandynawskich i europejskich testów bezpieczeństwa, w których foteliki BeSafe zdobywają najwyższe noty.

Zapoznaj się z marką BeSafe:
www
Facebook

 

KONTAKT / AUTOR
Justyna Barańska
Agencja PR Pan Pikto
695-471-550
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy